Medena krila 2019

Dvodnevni projektni dan z naslovom Medena krila, v katerega so bili vključeni dijaki 1. letnika programa ekonomski in strojni tehnik. Projektni dan smo ob občinskem letu, ki je razglašeno za Leto čebel in medu, organizirali v Turističnem kompleksu Jezero. Oba dneva so dijaki pričeli dan z medenim zajtrkom in čajem iz medonosnih rastlin. Sledilo je preverjanje predznanja o čebelah in medu, predstavitev dijaka Jurija Bojca, ki je tudi sam čebelar ter analiza medu s področja kemije z uporabo organoleptične metode. V povezavi s slovenščino so dijaki spoznavali in ustvarjali pregovore in rime o medu, svojo pesnitev na temo čebel pa nam je predstavil tudi mlad pesnik dijak Tjaž Mihelič. V sklopu projektnega dne so dijaki spoznali še značilnosti pravilnega šestkotnika, angleško besedišče v povezavi z medom in čebelami ter likovno ustvarjali s poslikavo panjskih končnic.  Zelo pomemben del projektnega dne so prispevali tudi dijaki Škofijske klasične gimnazije iz Ljubljane, ki so nam predstavili svoj projekt v povezavi s čebelarstvom in podjetnostjo – igro Beezness, ki jo bodo dijaki igrali kasneje v šoli,  g. Branko Obranovič, ki nam je prikazal delo čebelarja ter člani Rotary kluba Kočevje, ki so nas seznanili z medonosnimi rastlinami. Ob koncu je sledil kviz na temo čebel ter evalvacija projekta. V aktivnost je bilo vključenih 33 dijakov 1. c in 1. d razreda.