Niko Kralj: replika igrač

V sodelovanju z Vrtcem Kočevje in Festivalom lesa sem multiplikatorka POŠ pripravila delavnico za 4 skupine predšolskih otrok na temo industrijskega oblikovalca Nika Kralja in njegovih igrač. Ob začetku delavnice smo skupaj z otroki ugotovili, katero surovino imamo v Kočevju v izobilju in za kaj vse je pomembna. V navezi s tem, da iz lesa ustvarjajo tudi otroške igrače sem otrokom predstavila pomembnega slovenskega arhitekta in industrijskega oblikovalca Nika Kralja ter njegove najpomembnejše dosežke (stol Rex). V drugem, praktičnem delu delavnice sem otrokom pokazala prototipe njegovih igrač in jim podala navodilo, da se prepustijo domišljiji in čimbolj izvirno ustvarijo svojo igračo iz že pripravljenih polizdelkov. V aktivnost je bilo vključenih 80 predšolskih otrok iz enote Ostržek, Kekec in Mojca.